fbpx

Eğitim

Eğitim

 

1. Ülkemizin gelişimi için eğitimin önemi göz önünde bulundurularak Lojistik eğitiminin iyileştirilmesi önceliğimiz olacaktır. Bu amaçla liselerimiz ile koordineli olarak “UTİKAD Lojistik Günleri” düzenlenerek “UTİKAD ve Lojistik” konulu konferanslar verilecektir.

2. Sektörümüzün geleceği olan öğrencilerimizin üniversite sınavında ilk tercihlerinin lojistik bölümü olmasını sağlamak üzere belirlenecek bir üniversite ile pilot bir uygulama başlatılacaktır. Bu pilot uygulama ülkemizin gelecekteki lojistik yöneticilerini yetiştirmek adına çok önemli olacaktır.

3. Lojistik eğitim programı olan üniversitelerimiz ile irtibata geçilerek belirlenecek ihtiyaç sahibi 1’er öğrencimize öncelikle Yönetim Kurulu üyelerimizce burs verilecek ve imkanı olan üyelerimizden aynı destek istenecektir.

4. Lojistik eğitim programı olan üniversitelerimiz ile irtibata geçilecek ve öncelikle Yönetim Kurulu üyelerimizce her yıl 1’er öğrenciye staj imkanı sağlanacak ve imkanı olan üyelerimizden aynı destek istenecektir.

5. Lojistik eğitim programı olan üniversitelerimizin Lojistik Kulüpleri/Toplulukları ile sürdürülebilir bir ilişki kurulacak ve bu kulüplerin düzenledikleri etkinliklerde yer alınacaktır.

6. Sektörümüzün hem hizmet alan hem hizmet veren taraflarınca kabul gören ve tercih edilen UTİKAD FIATA Diploma Eğitimi’nin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak amacıyla başka illerde de bu eğitimin verilebilmesi için çalışılacaktır.

7. UTİKAD Akademi kuruluş ve yapılandırma çalışmalarına başlanacaktır.

section-1062819