fbpx

Fuat PAMUKÇU

DFDS Denizcilik ve Taşımacılık A.Ş.

Fuat PAMUKÇU

  • Telefon:+90 (216) 585 15 00
  • E-mail:fupam@dfds.com

Fuat Pamukçu, 22 Şubat 1983 New York/ABD’de doğdu. Lise eğitimini Robert College’de tamamladı. Sonrasında Northwestern Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği eğitimi aldı ve Ekonomi bölümünde çift ana dal yaptı. DFDS Akdeniz İş Biriminde Satış, Pazarlama, İş Geliştirme ve Strateji Başkan Yardımcısı ve İtalya’da Samer Seaports Terminals SRL iştirakinde 2013 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi olan Pamukçu, öncesinde 2005-2007 yılları arasında Londra’da Citigroup’da Yatırım Bankacılığı bölümünde analistlik yaptı. Fuat Pamukçu 2009 yılından bu yana da GYİAD üyesidir. GYİAD 15’inci dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Üye İlişkiler Komitesi Eş Başkanı, 16’ncı dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Çalışma Grubu Başkanı olan Pamukçu,  GYİAD’da 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Pamukçu’nun aktif olarak faaliyet gösterdiği diğer görevleri şu şekilde: Robert Kolej Mezunlar Derneği Üyesi, RC 2001 mezunları Sınıf Temsilcisi, Northwestern Alumni Association of Turkey Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve Asbaşkanı, Northwestern Alumni Admissions Council Üyesi, 1907 Fenerbahçe Derneği Üyesi, Büyük Kulüp Üyesi, Enka Spor Kulubü Üyesi, Propellor Club Üyesi ve Yanındayız Derneği üyesi.

Mesleki temsilcilikler: 2011 yılından beri YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği temsilcisi ve Temmuz 2017’ye kadar Intermodal Taşımalar Alt Çalışma Grubu Başkanı, UTIKAD, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği, Demiryolu Taşımacıları Derneği, Yanındayız Derneği ve TÜSİAD.

Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.